İzmir Tadilat Telefon : 0532 320 13 25

İzmir Dış Cephe Mantolama

İzmir Dış Cephe Mantolama

Binaların atmosfer ortamından en az etkilenmesi, ısı, su ve benzeri etkenlere karşı yalıtılması işlemine İzmir dış cephe mantolama denir.

Evlerimiz, kendimizi rahat hissettiğimiz yegane mekanlardır. Kış aylarında dışarıda kar yağarken, sıcacık; kavurucu yaz sıcaklarında ise serin olan salonunuzda keyifle oturmanız, vazgeçilmez bir konfordur.

Evlerimizde ısı yalıtımının ve enerji tasarrufunun sağlanması, İzmir dış cephe mantolama sayesinde gerçekleşmektedir.

Mantolama, yeni binaların inşasında ya da eski binaların ısınma verimliliğini arttırmak konusunda yapılacak tadilatta, dış cepheye teknolojik malzemelerle yapılan ısı yalıtım ve yapı güçlendirme işlemidir.

Enerji kaynaklarının azalması sebebiyle, büyük bir maliyet kalemine dönüşen yakıt giderleri, hepimiz için zorlayıcı bir durum olmuştur.

Isı kaybını minimuma indirmeyi amaçlayan bu dış cephe kaplamaları, bina içindeki nem ve rutubeti önler, temiz ve sağlıklı bir ortam sunar.

Neden Dış Cephe Mantolama?

Mantolama ihtiyacı doğmasına sebep olan bazı unsurlar şunlardır.

 1. Dış cephelerin iklim ve hava nedeniyle kirlenmesi
 2. Dış cephe renginin, güneşten gelen ultraviyole ışınlar yüzünden solması
 3. Yağmur yüzünden yüzeyde biriken nemin, küf ve mantar oluşumuna sebep olması
 4. Bina yüzeyinde oluşan çatlaklar
 5. Yüzeydeki sıvanın kabarması gibi deformasyonlar

Bunlar ve bunlar gibi sebepler yüzünden oluşan problemlerin çözümü; ısı yalıtım sistemleri, boya ve kaplamalar ile mümkündür.

Dış Cephe Mantolama Faydaları

Binalara estetik açıdan güzel bir görünüm sağladığını bildiğimiz dış cephe mantolama faydaları, aslında daha çok sağlamlık ve tasarruf üzerine yapılan bir sistemdir.

Dış Cephe Mantolama

Yapıların içi ile dışı arasındaki ısı transferini önleyen bu sistem, doğal gaz ve fosil yakıt tüketimlerini ve doğaya karbondioksit salınımını azaltmayı amaçlar. Böylece hava kirliliğini engellemeye yönelim bir adım atmış olur.

Günümüzün kaçınılmaz doğal felaketi olan depreme karşı, iyi bir mantolama sayesinde, binanızın daha dayanıklı olmasını sağlar.

Duvarlarda oluşan çatlakların temel sebebi, dışarıya bakan duvarın iki yüzü arasındaki ısı farkıdır. Uygulanan teknolojik malzemeler ve iyi yapıştırma teknikleriyle, bu fark en alt seviyelere indirgenir.

İklim koşulları sebebiyle dış cephenizde oluşan deformasyonların doğurduğu bakım ve onarım ihtiyacını, uzun vadeli bir şekilde karşılamaktayız.

Çünkü yaptığımız işlem dış duvarların ömrünü uzatmaktadır. Ayrıca mantolama işlemi sizin için bir masraf kalemi değildir.

Enerji performansı yönetmenliği tarafından sınıflandırılan binalarda, A ile G arasında yüksek bir değer alarak, binanızın satım ve kiralama konusunda ki yetkinliklerine, size kar sağlayan bir özellik eklemiş olacaksınız

Binanız nem ve rutubetten kurtulacak. Böylece size bu sağlıklı yaşam alanınızda, konforlu ve huzurlu zamanlar sağlanmış olacaktır.

Dış Cephe Mantolama Kalitesi Önemli midir?

Dış cephe mantolama kalitesi, sağlamlık ve estetik amaçla bina dış yüzeyine uygulanan sistem için kullanılan malzemelerin, niteliği ile doğrudan orantılıdır.

Piyasada aynı amaçla üretilen ürünlerin maliyet aralığı ve kalitesi oldukça farklılıklar göstermektedir. Firmamız her zaman, uzun vadeli konforu ve sağlamlığı ön planda tuttuğu için, size en kaliteli ve garantili ürünleri tavsiye etmektedir.

Avrupa’nın resmi teknik onay kuruluşu ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından test edilmiş ve hem ETEG 004 hem de TSE belgesi almış, ayrıca 10 yıl garanti hizmeti sunan malzeme üreticileriyle çalışmaktayız.

Bina için bu kararın verilmesi öncesinde, dilerseniz, sakinlere bu konu ile ilgili bir sunum hazırlamaktadır.

Keşif ve malzeme seçiminin akabinde, son kat renk ve desenlerine karar vererek, dış cephenin modern ve şık bir görünüm kazanmasını sağlarsınız.

Bütün teknik ve uygulama prosedürlerinin belirlenmesinden sonra, fiziki işlemler başlayacaktır. Öncelikle uygulama ekibimiz şöyle tedbirler alacaktır.

 • İş alanında zarar görmesi olası yapı yüzeyleri titizlikle kaplanır.
 • Yüzey temizliği yapılır ve tamamen kuru bir zemine ulaşılması beklenir.
 • İskele kurulur ve dış etkileri azaltmak amacıyla iskele ağı sabitlenir.
 • Yağmur olukları sistemin bir karış kadar dışına ayarlanır.
 • Kullanılacak olan malzemeler, uygun koşullar altına depolanır.
 • Taş yünü levhalarını nemden, diğer ısı yalıtım levhalarını güneş ışığından uzak tutmak gerekir.

İzmir Dış Cephe Mantolama Fiyatı Nedir?

İzmir dış cephe mantolama fiyatı, işlem yapılacak yüzeyin metrekare cinsinden büyüklüğü, kullanılan malzemenin niteliği ve oluşturulan paket hizmetlerin maliyeti ile belirlenen ücret bütünüdür.

Komple tadilatların bir kalemi olarak, paket içerisinde yer aldığı zaman, daha az maliyetli olan mantolama işlemi, sizi dış etkenlerden koruyacak bir kalkan görevi görmektedir.

Yüzeydeki pürüzler, pencere korkulukları, girinti mermerleri ve ulaşılması güç olan yüzeyler, işlem süresini uzattığından ve zorluğunu arttırdığından dolayı, fiyatı etkileyen unsurlar olabilmektedir.

Dış Cephe mantolamayı Nasıl Yapıyoruz?

Yıllardır hizmet verdiğimiz İzmir cephe mantolama sektöründe, her zaman en iyi performans veren ürünler ile çalıştık. Ustalarımızın yetenlerine olan güvenimizi, malzemelerin sunduğu sigorta teminatıyla destekledik.

Sunduğumuz kalite standartlarında, piyasadaki en uygun fiyatları talep ettiğimizden dolayı, sizlere en iyi hizmetleri sunduk.

Çalışmalarımız size ihtiyacınız olan cevabı verecek ve iş akabinde sizi de izmir tadilat ve dekorasyon izmir referanslarımız arasında görmekten memnuniyet duyacağız. Bize tadilat dekorasyon telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.


Dış Cephe Mantolama İzmir